محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

آخرین نظرات

عایشه ام المومنین نیست

دوشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۰۲ ب.ظ


عایشه ام المومنین نیست !


بارها شنیده ایم که جماعت گمراه از ولایت امیرالمومنین علیه السلام برای ماستمالی دفاعیاتی که از این دشمن خدا کرده اند می گویند چون همسر پیامبر صلی الله علیه و آله بوده و لقب ام المومنین داشته !!!

اما انگار این جماعت یادشان رفته که زنان حضرت نوح و لوط هم با این که همسر پیامبر بودند اما کافر بودند و خداوند هم در سوره تحریم عایشه و حفضه را با این دو زن کافر مقایسه می کند و به شدت عتابشان می کند.

اما جالب است بدانید عایشه لعنت الله علیها هرچند لقب ام المومنین را داشته اما این لقب تا آخر عمر برای او باقی نماند! زیرا پیامبر صلی الله علیه و اله حق طلاق زنان خویش را به حضرت امیرالمومنین علیه السلام و جانشینان به حق ایشان داده بودندشیخ صدوق رضوان الله علیه در کتاب کمال الدین و تمام النعمة که به دستور امام زمان (عج) نوشته است روایت می کند:

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به مولا امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند: ای ابا الحسن همانا شرف "ام المومنین" برای زنان من باقی است تا زمانی که اطاعت خدا را کنند. پس هرکدام از آنها که خدا را به واسطه خروج بر تو عصیان کرد، او را طلاق بده و از شرافت ام المومنین بودن ساقط کن.


کمال الدین و تمام النعمة، صفحه ۴۱۹این وظیفه بعد از حضرت امیرالمومنین به امام حسن علیه السلام و بعد به امام حسین علیه السلام منتقل شد. و امام حسین علیه السلام عایشه لعنةالله را طلاق دادندمسعودی (از علمای اهل سنت) نقل می کند که: پس از کاری که عایشه کرد (مقصودش جلوگیری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام از دفن حسن بن علی صلوات الله علیهم اجمعین در جوار جدش رسول خدا است) حضرت امام حسین علیه السلام طلاقش را برایش فرستاد. و رسول خدا صلی الله علیه و اله طلاق همسرانش را بعد از خودش به حضرت امیرالمومنین علیه السلام و امیرالمومنین به حضرت امام حسن علیه السلام و حضرت امام حسن علیه السلام به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام داده بود. و رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: بعضی از زنهای من در روز رستاخیز مرا نخواهند دید و او زنی است که اوصیاء بعد از من طلاقش خواهند داد.


اثبات الوصیه للامام علی بن ابی‌طالب، صفحه ۱۷۳ناگفته پیداست که وقتی می گوییم امام حسین علیه السلام عایشه لعنة الله را طلاق دادند، به این معناست که او دیگر جزء زنهای پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله محسوب نمی شود. و بنابراین لقب "ام المومنین" از عایشه لعنت الله علیها برداشته شده و مانند زنهای معمولی دیگر می باشد.استفتاء از آیت الله میلانی


حضرت امیرالمومنین در جنگ جمل به عایشه فرمودند که اگر از جنگ منصرف نشوی طلاقت می دهم.

آیا اصل این حرف ثابت است؟

آدرس آن را لطفا بیان کنید

بعد از اینکه عایشه از جنگ منصرف نشد آیا حضرت امیر ایشان را طلاق دادند؟

در صورت طلاق می شود به ایشان ام المومنین گفت؟

بسیار متشکر


پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله


بسمه تعالی

السلام علیکم

این روایت در کتاب احتجاج ۲ / ۴۶۲ ـ ۴۶۳ می باشد، و دیگر نباید از او تعبیر به ام المؤمنین کرد.


لینک استفتاء


نظرات (۱)

  • سید مصطفی حسینی
  • خداوند او را در آتش جهنم بسوزاند.