محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

آخرین نظرات

تکفیر حضرت ابوطالب علیه السلام توسط ابن عربی ناصبی

دوشنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۰۶ ق.ظ


تکفیر حضرت ابوطالب علیه السلام توسط ابن عربی ناصبی


اعتقاد مسلّم شیعه آن است که حضرت ابوطالب پدر بزرگوار امیر مؤمنان سلام الله علیهما به دین اسلام مؤمن بوده و قبل از آن هم لحظه ای کفر نورزیده است.

این مطلب دلایل متقن و غیر قابل خدشه ای دارد که اینجا محل بحث نیست.

اما جماعت عمری و همچنین جماعت ناصبی دشمن اهل بیت (علیهم السلام) به هدف منقصت مقام مولای متقیان اصرار دارند که ابوطالب را کافر معرفی کنند که با اصرار بر کفر و بت پرستی از دنیا رفته است!!!!


ابن عربی ملعون، این شیخ اکبر!!! که حتی فرعون را مومن و پاک و موحد معرفی می کند و متوکل جنایتکار را از اوصیا خدا می داند در مورد حضرت ابوطالب گفته است:


"( إنک لا تهدى من أحببت ولکن الله یهدى من یشاء ) . ولو کان للهمة أثر ، ولا بد لم یکن أحد أکمل من رسول الله ، صلى الله علیه و سلم ، ولا أعلى وأقوى همة منه ، وما أثرت فی إسلام أبى طالب عمه ، وفیه نزلت الآیة التی ذکرناها "


در حقیقت، تو هر که را دوست دارى نمی توانى راهنمایى کنى، لیکن خداست که هر که را بخواهد راهنمایى مى کند. اگر برای همّت، اثری بود کسی اکمل از رسول الله و اعلی و اقوی همت تر از او نبود و حال اینکه همت او در اسلام ابوطالب، عموی او اثر نکرد و در شان وی همان آیه ای را که بیان کردیم ، نازل شد .


فصوص الحکم، صفحه ۱۳۰این در حالی است که اهل بیت اینچنین فرمودند: شک در ایمان ابوطالب ، موجب خلود در آتش جهنم !


أبان بن محمد قال کتبت إلى الإمام الرضا علی بن موسى جعلت فداک قد شککت فی إیمان أبی طالب قال فکتب " بسم الله الرحمن الرحیم أما بعد فمن یَتَّبِعْ غَیْرَ سَبِیلِ الْمُؤْمِنِینَ نُوَلِّهِ ما تَوَلَّى إنک إن لم تقر بإیمان أبی طالب کان مصیرک إلى النار "


ابان بن محمد می گوید: نوشتم به امام رضا على بن موسى (علیه السلام) قربانت من درباره ایمان ابى طالب تردید دارم و آن حضرت در پاسخم نگارش فرمود:" بنام خداوند بخشنده مهربان اما بعد هر که پیرو باشد جز راه مؤمنان را به دنبال آنش فرستیم که دوست داشته، راستش اگر تو به ایمان ابى طالب اعتراف نکنى به دوزخ خواهى رفت "


کنز الفوائد، جلد ۱، صفحه ۱۸۲ - ۱۸۳متاسفانه ابن عربی ناصبی کسی است که مروجین صوفیه در بین شیعیان مانند حسن زاده آملی وی را شیخ اکبر معرفی می کنند و دین خود را از وی می گیرند و مدعی شده اند وی کتاب فصوص را مستقیما از پیامبر صلی الله علیه و آله گرفته است !!!