محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

آخرین نظرات

طلاق عایشه توسط امیر المومنین علیه السلام

سه شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷ ب.ظ


امیر المومنین علیه السلام: عایشه ام المومنین نیست !


طلاق عایشه توسط امیر المومنین علیه السلام


جناب شیخ احمد بن ابی طالب طبرسی رضوان الله علیه روایت کرده است:


وروي عن الباقر عليه السلام أنه قال: لما كان يوم الجمل وقد رشق هودج عائشة بالنبل قال أمير المؤمنين عليه السلام: والله ما أراني إلا مطلقها فأنشد الله رجلا سمع من رسول الله صلى الله عليه وآله يقول: " يا علي أمر نسائي بيدك من بعدي " لما قام فشهد؟ فقال: فقام ثلاثة عشر رجلا فيهم بدريان فشهدوا: أنهم سمعوا رسول الله صلى الله عليه وآله يقول علي بن أبي طالب عليه السلام: يا علي أمر نسائي بيدك من بعدي.


از امام باقر علیه السلام روایت است که فرمود: هنگامی که در روز جمل هودج عایشه را تیرباران کردند، امیر المومنین علیه السلام فرمود: هیچ راهی جز اینکه او را از منصب ام المومنینی خلع کنم ندارم، سپس روی به جماعت نمود و فرمود: هر کدامتان را به خدا قسم می‌دهم که اگر این سخن پیغمبر را که فرمود: «ای علی طلاق زنان من (خلع از منصب ام المومنینی) پس از من به دست تو است» را شنیده است برخاسته و گواهی دهد، در این هنگام سیزده مرد که دو نفر آنان از اصحاب بدر بودند بر صحت این حدیث گواهی دادند.


الاحتجاج، تالیف احمد بن ابی طالب طبرسی، جلد ۱، صفحه ۲۱۹بارها شنیده‌ایم که جماعت گمراه از ولایت امیر المومنین علیه السلام برای ماستمالی دفاعیاتی که از این دشمن خدا کرده‌اند می‌گویند چون همسر پیامبر صلی الله علیه و آله بوده و لقب ام المومنین داشته !!!


اما انگار این جماعت یادشان رفته که زنان حضرت نوح و لوط هم با این که همسر پیامبر بودند اما کافر بودند و خداوند هم در سوره‌ی تحریم عایشه و حفضه را با این دو زن کافر مقایسه می‌کند و به شدت عتابشان می‌کند.


اما بنا به این روایت عایشه لعنت الله علیها حتی اگر زمانی لقب ام المومنین را داشته اما این لقب تا آخر عمر برای او باقی نماند! زیرا پیامبر صلی الله علیه و آله حق طلاق زنان خویش را به حضرت امیر المومنین علیه السلام داده است و ایشان هم پس از جنگ جمل حکم طلاق را صادر کردند.


اما حدیثی که امیر المومنین علیه السلام به آن احتجاج کرد و صحابه هم تایید کردند این است:


شیخ صدوق رضوان الله علیه در کتاب کمال الدین و تمام النعمة که به دستور امام زمان عجل الله فرجه نوشته است این حدیث را آورده است:


پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به مولا امیر المومنین علیه السلام فرمودند:


يا أبا الحسن إنّ هذا الشرف باق لهنّ ما دمن الله على الطاعة، فأيّتهنّ عصت اللّٰه بعدي بالخروج عليك فأطلق لها في الأزواج و أسقطها من شرف اموتة المؤمنين.


ای ابا الحسن همانا شرف "ام المومنین" برای زنان من باقی است تا زمانی که اطاعت خدا را کنند. پس هر کدام از آن‌ها که خدا را به واسطه‌ی خروج بر تو عصیان کرد، او را طلاق بده و از شرافت ام المومنین بودن ساقط کن.


کمال الدین و تمام النعمة، تالیف شیخ صدوق، صفحه ۴۱۹ناگفته پیداست که وقتی می‌گوییم امیر المومنین علیه السلام عایشه را طلاق دادند، به این معناست که او دیگر جزء زن‌های پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله محسوب نمی‌شود. و بنا بر این لقب "ام المومنین" از عایشه برداشته شده و مانند زن‌های معمولی دیگر می‌باشد.


آیا می‌دانید از نظر برادران این‌ها یعنی اهل سنت عمری خانواده پیامبر حضرات ابو طالب، عبد الله، آمنه، عبد المطلب سلام الله علیهم اجمعین کافر هستند؟


چرا جماعت وحدتی و بتری به جای دفاع از کسی که قرآن و روایات حکم به کفرش می‌دهند از خانواده پیامبر خدا دفاع نمی‌کنند؟


آیا می‌شود یک هزارم تعصبی که روی عایشه دارید، روی اهل بیت داشته باشید؟!