محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

آخرین نظرات


نظر علامه مجلسی رضوان الله علیه در مورد دعای شریف صنمی قریش


علامه مجلسی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه در کتاب شریف بحار الانوار می‌نویسد:


أقول : ودعاء صنمي قريش مشهور بين الشيعة ، ـ ورواه الكفعمي عن ابن عباس ، أن أمير المؤمنين كان يقنت به في صلاته، وسيأتي في كتاب الصلاة إن شاء الله ، وهو مشتمل على جميع بدعهما ، ووقع فيه الاهتمام والمبالغة في لعنهما بما لا مزيد عليه.


می‌گويم: دعای صنمی قریش در میان شیعیان به شهرت رسیده است و شیخ کفعمی رضوان الله علیه از ابن عباس روایت کرده است که امیر المومنین علیه السلام با این دعا در نمازشان قنوت می‌خواندند که ان شاء الله در کتاب الصلاة خواهد آمد. و آن دعا مشتمل است بر همه‌ی بدعت‌های ابو بکر و عمر لعنة الله علیهما و در این دعا اهتمام و زیاده گویی بیش از حد در لعن آن دو نفر شده است.


بحار الانوار، تالیف علامه مجلسی، جلد ۳۰، صفحه ۳۹۴و هم چنین می‌نویسد:


هذا الدعاء رفيع الشأن عظيم المنزلة و رواه عبدالله بن عباس عن علي أنه كان يقنت به ، وقال : إن الداعي به كالرامي مع النبي في بدر واحد وحنين بألف ألف سهم.


این دعا، جایگاهی بلند و منزلتی بزرگ دارد که عبد الله بن عباس از امیر المومنین علیه السلام نقل کرده است که در قنوت نمازشان آن را می‌خواندند و می‌فرمودند: کسی که این دعا را بخواند مانند تیر اندازی که همراه رسول خدا صلی الله علیه و آله در بدر و احد و حنین هزار تیر انداخته است می‌باشد.


بحار الانوار، تالیف علامه مجلسی، جلد ۸۵، صفحه ۲۶۰