محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

محسنیون ۱۱۰

دفاع از مکتب اهل بیت و رسواسازی مخالفین

آخرین نظرات

۲۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است


نظر علامه فیض کاشانی رضوان الله علیه در مورد دعای صنمی قریش


فیض کاشانی از علمای بزرگ شیعه و صاحب تفسیر صافی و استاد علامه مجلسی رضوان الله علیه در کتاب الکلمات الطریفة می‌نویسد:


[کلمه ۲۰] تایید: آیا نشنیدی آنچه در شأن دعای «صنمی قریش» آمده است که هر آن کس با آن، دعا کند، مانند کسی است که در کنار پیامبر صلی الله علیه و آله در بدر و حنین هزار هزار تیر به سوی دشمن پرتاب کرده باشد؟ و شاید راز آن در این باشد، آن گاه که دست او از جهاد با سنان کوتاه شد باید به سوی نفرین با زبان روی آورد و آن گاه که از نبرد با نیزه‌ها ناتوان ماند با تیرهای نفرین به سوی ارواح آنان به جنگ پردازد و بدین گونه سزاوار است که با بدان و بدکاران برخورد شود، همان کسانی که از راه خداوند منع می‌نمایند. امیر مؤمنان علیه السلام در نمازها و نافله‌هایش با این دعا [یعنی دعای صنمی قریش] به نفرین گروهی از اشقیا می‌پرداخت و این بدان علت است که آنان موجبات خشم خداوندی را پذیره گشتند و خشنودی او را ناخوش داشتند و خداوند اعمال آنان را باطل کرد. آنان کسانی‌اند که خدای آنان را لعنت کرد و گوش آن‌ها را کر و چشمانشان را نابینا ساخت.


الکلمات الطریفة، تالیف فیض کاشانی، صفحه ۵۹، کلمه ۲۰


  • ۳۱ خرداد ۹۷ ، ۰۱:۳۲
  • خادم المهدی


یا علی گفتن حلقه‌ی در بهشت


شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:


۱۳- حدثنا أبي (رحمه الله)، قال: حدثنا عبد الله بن الحسن المؤدب، عن أحمد بن علي الاصبهاني، عن إبراهيم بن محمد الثقفي، قال: حدثنا محمد بن داود الدينوري، قال: حدثنا منذر العشراني، قال: حدثنا سعيد بن زيد، عن أبي قنبل، عن أبي الجارود، عن سعيد بن جبير، عن ابن عباس، عن النبي (صلى الله عليه وآله)، قال: إن حلقة باب الجنة من ياقوتة حمراء على صفائح الذهب، فإذا دقتالحلقة على الصفحة طنت وقالت: يا علي.


رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: حلقه‌ی درب بهشت از یاقوت سرخی است که بر روی صفحاتی از طلا قرار دارد، هنگامی که حلقه را بر در بکوبند بانگی می‌کند و می‌گوید: یا علی.


امالی شیخ صدوق، صفحه ۴۲۰بحار الانوار، تالیف علامه مجلسی، جلد ۳۹، صفحه ۲۳۵یا علی مدد


  • ۳۰ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۵۱
  • خادم المهدی


ظلم عمر حتی به ریگ و سنگ بیابان !!!


شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:


قال امیر المؤمنین علیه السلام: اللهم اجز عُمَر لقد ظلم الحجر و المدر


مولا امیر المومنین علیه السلام فرمودند: خدایا عمر را به جزای اعمالش برسان پس همانا او بر سنگ‌ و ریگ‌های بیابان‌ها نیز ظلم کرد.


الجمل، تالیف شیخ مفید، صفحه ۹۲


  • ۲۹ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۲۴
  • خادم المهدی